Друзі, раді представити вам наш новий проєкт - Автоматизовану систему базової мережі закладів культури для Міністерства культури та інформаційної політики України. Ця інноваційна система є кроком у майбутнє для всіх закладів культури в Україні.
Що це за проєкт?
Розроблена нами система - це Реєстр користувачів та закладів культури, що належать до компетенції Міністерства. Основна мета полягає у цифровізації всіх закладів культури в Україні та упорядкуванні звітності, що надається ними та їх працівниками. Реєстр допоможе накопичувати додаткову інформацію про діяльність та ефективність роботи бібліотек, театрів, музеїв та інших установ базової мережі.
Чому це важливо?
В Україні - 33 тисячі закладів культури, та біля 15 тисяч бібліотек, а ще театри, клуби, музеї, школи. За допомогою реєстру можна визначити, як використовуються бюджетні кошти у закладі, який культурний продукт найбільш популярний та на що треба звернути увагу для підвищення ефективності роботи.
“Наприклад, бібліотеки – скільки людей прийняли, скільки книжок видали та повернули; театри – кількість нових вистав, проданих квитків, розбивку за жанрами вистав, щоб розуміти, що найбільш популярне. Якщо у закладах постійно аншлаг – то на що саме йдуть бюджетні кошти? Заклади мають виходити на самозабезпечення. Культурний продукт повинен бути високого рівня і відповідати вимогам часу, тоді й попит збільшиться”, - заступниця Міністра культури та інформаційної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар.
Більше про реєстр закладів культури читайте в інтерв’ю Анастасії Бондар.
Разом з Міністерством культури та інформаційної політики ми робимо крок у майбутнє цифровізації сфери культури України. Наша система відкриває нові можливості для закладів культури та їх співробітників, допомагаючи їм стати ще ефективнішими та доступнішими для громадськості.