Наша ІТ-розробка виявилася важливим кроком у модернізації пенсійної системи в Україні, - Олег Шубенок менеджер проєктів компанії "Медирент".
“За 28 років свого існування компанія реалізувала більше сотні різних IT-проєктів, допомагаючи сьогодні будувати державу в смартфоні”, - Олег Шубенок менеджер проєктів компанії “Медирент”, в інтерв’ю агентству “Укрінформ”. Головне:
- Про ретроконверсію пенсійних справ
Команда “Медирент” співпрацює з Пенсійним фондом України з 1998 року. П'ять років тому ми розпочали проєкт зі створення та впровадження в ПФУ системи ретроконверсії, розробивши системні рішення для швидкого та зручного оцифрування паперових документів. Наше ІТ-рішення забезпечило перехід на безпаперові технології у всіх процесах ПФУ, відомих як "PaperLess". Це дозволило ефективно використовувати електронні пенсійні справи при призначенні та виплаті пенсій.
- Про реалізовані проєкти у співпраці з “Дія”
З 2021 року Міністерство соціальної політики України та наша команда активно працюємо над розробкою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. Ця система дозволяє автоматизувати й поліпшити всі процеси соціального захисту в Україні. У взаємодії ЄІССС та «Дії» було реалізовано чимало корисних проєктів, а саме:
- виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам;
- подачі заяв на отримання житлових субсидій;
- процедури усиновлення дітей;
- створення реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
- Про користь хмарних технологій
З одного боку, переведення великих масивів інформації в хмари врятувало нас від ворожої агресії та кібератак. З іншого, держава не може повністю, як то кажуть, “віддатися” хмарі. Є ряд обмежень національної безпеки. Тому в перспективі державні дані з хмар мають повернутися на рідну “землю”. Однак, незважаючи на це, хмарні технології можуть забезпечувати ефективність, щоб у цілому рішення було оптимальним, а також бути, наприклад, резервним майданчиком для ІТ-систем.
- Про плани компанії та особливості масштабних IT-розробок
Зараз команда “Медирент” продовжує працювати над амбітними державницькими проєктами, які в тій чи іншій формі впливають майже на всіх українських громадян.
Спрямовуємо зусилля на створення інноваційних та надійних рішень, що покращують якість життя громадян. Працюючи над ЄІССС, нам вдалося реалізувати широкий спектр інформаційних обмінів, впровадивши в життя концепцію «ходити повинні дані, а не люди». Завдяки інтеграції ЄІССС з платформою «єДопомога» та використанню Єдиного соціального реєстру було забезпечено виплати додаткової грошової допомоги від міжнародних організацій. Так, тільки Всесвітня продовольча програма ООН виплатила кошти більше ніж 2 млн українців.
Тож ми прагнемо, щоб на базі вже створеної платформи ЄІССС були автоматизовані всі види соціальної підтримки, які наявні в Україні.
Більше про те, як команда “Медирент” долучається до процесу діджиталізації в країні - читайте в інтерв'ю на “Укрінформ”.