Ми розуміємо, що ця інформаційна система має потенціал змінити життя багатьох українців у кращу сторону. Її впровадження вже принесло помітні зміни і полегшення для багатьох категорій населення.
Поговоримо про Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), проєкт, який день за днем перетворюється з ідеї в реальність.
Вже два роки команда "Медирент" спільно з Міністерством соціальної політики України працює над цією масштабною ініціативою.
За словами Олексія Бондарчука, менеджера проєктів компанії, ЄІССС є фундаментом цифровізації соціальної сфери України, сприяючи удосконаленню та розвитку процесів соціального захисту.
“По суті, ЄІССС - це такий самий проєкт інфраструктурних перетворень, як будівництво доріг чи податкова реформа”, - зазначає Олексій Бондарчук у своїй колонці на Speka.media.
В рамках реалізації проєкту було здійснено значну роботу:
- впроваджено інформаційний обмін між дюжиною державних баз даних, включаючи інформаційні системи Міністерства соціальної політики України, Пенсійного Фонду, Міністерства юстиції, Дії та Податкової служби. Це значно підвищило ефективність урядових процесів;
- розроблено Єдиний соціальний реєстр, який надав можливість Мінсоцполітики зібрати інформацію про 6 мільйонів українців, що одержують соціальну допомогу;
- впроваджено підсистеми "Єдина соціальна обробка", "Соціальне козначейство" та "Електронний бюджет", які спростили процес подання заявок, призначення та виплати соціальної допомоги.
ЄІССС отримала багато позитивних відгуків та коментарів від експертів, користувачів та фахівців, які використовують цю систему.
Олег Саакян, політолог та співзасновник Національної платформи стійкості та згуртованості, відзначив на своїй сторінці у Facebook: "Хороший кейс співпраці різних відомств (Мінсоцполітики ініціювало, Мінцифри супроводжує та бізнесу (компанії “Медирент” реалізує) Єдину інформаційну систему соціальної сфери, або ж ЄІССС. Такі речі варто відзначати, тим паче, коли знаєш з перших рук що такі зміни даються не легко".
Експерт Українського Інституту Майбутнього Ігор Попов, також на своїй сторінці у Facebook, поділився досвідом: "Якщо раніше для отримання соцдопомоги потрібно було зібрати купу довідок, стояти годинами в чергах, а потім ще 1-1,5 місяця чекати на виплати, то тепер подати заявку можна в Дії, а допомогу вам перерахують через 1-2 дні. Користь від впровадження системи вже відчули на собі внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, усиновлювачі дітей-сиріт, громадяни, які звертаються до міжнародних організацій за фінансовою допомогою".
Заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко, в ефірі програми "Це важливо" на телеканалі МТМ Запоріжжя, підкреслив: "ЄІССС має низку підсистем, які налаштовані на розв'язання конкретних проблем: здійснювати соціальні виплати та полегшувати процеси надання соціальних послуг, роблячи їх більш зручними та доступними для громадян".
Для нас надзвичайно важливо працювати над проєктом, подібним до ЄІССС. Ми розуміємо, що ця інформаційна система має потенціал змінити життя багатьох українців у кращу сторону. Її впровадження вже принесло помітні зміни і полегшення для багатьох категорій населення. Проєкт ЄІССС є важливим кроком у розвитку соціальної сфери України.
Ваші відгуки та підтримка є величезним стимулом для нас продовжувати працювати наполегливо і досягати успіху. Разом ми будуємо майбутнє, де кожен громадянин отримує необхідну підтримку та соціальний захист.