Інформаційні системи для корпоративного та державного управління

Новини та Блоги

ІКІС ПФУ

Сьогодні Пенсійному фонду виповнюється 33 роки, і 25 з них успішно функціонують розробки Медирент, зокрема ІКІС, як яскравий приклад цьому.

Пенсійному фонду України - 33 роки! Один клік - і ви оформили пенсію. Понад 40 електронних послуг: від отримання довідок до подання заяв на призначення пенсії, обслуговують 14,77 млн користувачів. За ці роки Пенсійний фонд активно впроваджував цифрові технології у всі сфери своєї діяльності, забезпечуючи українцям швидкі та зручні послуги з пенсійного забезпечення. 

Все це стало можливим завдяки Інтегрованій комплексній інформаційній системі (ІКІС), яка успішно автоматизує практично всі ключові процеси Фонду. Розроблена компанією Медирент ІКІС - наймасштабніший проєкт з цифровізації пенсійного забезпечення в Україні. Доречі, в грудні розробці виповнюється - 25 років! Вітаємо наших партнерів із подвійним святом та бажаємо подальших успіхів з цифровізації! 

Згадаймо часи, коли для вирішення будь-якого питання з пенсійного забезпечення, потрібно було їхати до  територіального органу ПФУ та стояти в черзі? Отримуєш папірець, йдеш з ним до наступного кабінету, там чекаєш на другий папірець чи віддаєш той, що отримав в попередньому? Такий собі квест в державній установі. 

Тепер до Пенсійного фонду бігають дані, а не люди! Все можна зробити просто зі смартфона. Всього в кілька кліків українці отримують якісні послуги з пенсійного забезпечення. 

База даних ПФУ, завдяки ІКІС, стала однією з найбільших в Україні, опрацьовуючи величезний обсяг інформації щоденно - понад 250 терабайт даних, а це 10 млн отримувачів пенсій та 20 млн працюючих осіб. Система забезпечує приймання, обробку заяв на призначення/перерахунок, виплату пенсій, житлових субсидій, електронний документобіг, аналітичну звітність, передачу даних про застрахованих осіб іншим відомствам, онлайн взаємодію з громадянами завдяки Вебпорталу та мобільному додатку і багато інших задач. 

ІКІС – це не лише софт, але й жива екосистема Пенсійного фонду, яка спрощує процеси пенсійного забезпечення в Україні для пенсіонерів, працюючих осіб, роботодавців, фахівців Фонду, співробітників банківських установ та представників різних державних органів.

ІКІС - це:

 • щомісячне нарахування та виплата пенсій для 10,5 млн осіб 
 • понад 300 тис. щорічних звернень за призначенням пенсій
 • біля 8 млн щорічно наданих послуг органами ПФУ
 • 40 млн облікових карток застрахованих осіб
 • 7,10 млн оцифрованих пенсійних справ
 • 14,77 млн користувачів Вебпорталом 
 • 1,1 млн користувачів мобільного застосунку “Пенсійний Фонд”
 • 17 млн сформованих листків непрацездатності
 • 1,2 млн заяв щодо призначення/перерахунку житлових субсидій та пільг

Ми з гордістю можемо сказати, що інформаційні системи Медирент - змінюють життя! “Як?” - запитуєте ви. Все просто! Наша ІТ-розробка виявилася важливим кроком у модернізації пенсійної системи в країні. Згадаємо, з чого все починалося.

1998 рік - перша розробка для ПФУ: Автоматизована система персоніфікованого обліку внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Простими словами, Медирент створила електронну базу даних для обліку внесків громадян до пенсійної системи, яка збагачувалася відомостями про заробітну плату, внески та стаж по кожній застрахованій особі.

У 2003 році з'явився Реєстр застрахованих осіб, завдяки якому сьогодні ми можемо отримати інформацію про свій стаж, розмір заробітної плати та сплату внесків до Пенсійного фонду, починаючи з 1 липня 2000 року, а іноді й з 1998 року. Більше того, інформація з реєстру автоматично використовується для призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, лікарняних та інших видів соціальної підтримки.

Тож, ІКІС, по суті, виросла із системи персоніфікованого обліку, і стала платформою для всієї пенсійної системи України. 

У 2004 року, ми розробили та впровадили унікальну систему масового виробництва та індивідуалізації документів у соціальній сфері. Мова йде про пластикові пенсійні посвідчення, які успішно замінили посвідчення у вигляді книжечки та паперові довідки. Доречі, вже рік завдяки ІКІС, пенсійне посвідчення стало доступним для громадян у вигляді цифрового документу у мобільному застосунку Дія. Пенсіонери можуть легко отримувати доступ до своїх документів без необхідності носити їх із собою.

Далі ми почали працювати над розробкою Вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду. Веб-ресурс, дозволив українцям взаємодіяти з органами ПФУ дистанційно: переглядати свої дані, накопичені в Пенсійному фонді, та формувати і подавати різного вида заяви. Наразі користувачами порталу є 14,77 млн осіб, а його функціонал збільшився до 40 електронних послуг. Кожен день тисячі громадян звертаються до Вебпорталу для отримання необхідної інформації та здійснення різних дій. Дані вражають: за 9 місяців цього року сформовано понад 4,37 млн довідок з QR-кодом, подано 36,6 тис. заяв на призначення пенсії та 24,7 тис. заяв на перерахунок пенсії.

У 2016 році команда Медирент взяла участь у створенні нової системи обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на основі централізованих інформаційних технологій. Ця модернізована система призначення та виплати пенсій не лише зменшила паперовий документообіг в Пенсійному фонді, а й надала можливість громадяни звертатися за призначенням/перерахунком та виплатою пенсій до будь-якого управління Фонду, незалежно від місця проживання. Особливого значення надання послуг за принципом екстериторіальності набуло в умовах воєнного стану, коли мільйони громадян змушені залишати свої домівки.

Останні кілька років, у межах ІКІС, ми розпочали проєкт зі створення та впровадження в ПФУ системи ретроконверсії, а саме:

 • створили Автоматизовану систему оцифрування архівів пенсійних справ та зберігання електронних документів, яку адаптовано до специфічних потреб державної установи та вбудовано в її загальний ІТ-ландшафт
 • виконали перехід на безпаперові технології у всіх процесах ПФУ (PaperLess), забезпечивши ефективне використання електронних пенсійних справ (ЕПС) при призначенні та виплаті пенсій

Як результат, оцифровано 7,10 млн пенсійних справ, що становить сотні терабайт електронного архіву. Сьогодні завдяки успішній реалізації проєкту, українці мають доступ до своєї пенсійної справи в будь-якому сервісному центрі ПФУ незалежно від місця проживання або ж онлайн через вебпортал Фонду.

Зі збільшенням обсягу цифрової інформації стає надзвичайно важливим забезпечити її надійний захист. Так, у 2019 році ми реалізовали масштабний проєкт з модернізації комплексних системи захисту інформації інформаційно-телекомунікаційної системи ПФУ. Сьогодні ми пишаємося, що наш підхід до захисту інформації допомагає Пенсійному фонду долати поточні загрози.

Наступним нашим ІТ-рішенням для ПФУ став - Електронний реєстр листків непрацездатності (ЕРЛН). ЕРЛН автоматизує всі процеси, пов'язані з реєстрацією, обліком та оплатою лікарняних, а головне дозволяє з легкістю отримувати допомогу. Так, на 01 жовтня 2023 року сформовано понад 17 млн електронних листків непрацездатності.

Це лише частина наших розробок у співпраці з Пенсійним фондом, які успішно функціонують завдяки ІКІС і полегшують процеси надання пенсійних послуг.

Сьогодні Пенсійному фонду виповнюється 33 роки, і 25 з них успішно функціонують розробки Медирент, зокрема ІКІС, як яскравий приклад цьому. Ми пишаємося тим, що долучилися до успішної історії Фонду і вітаємо наших партнерів. А ми продовжуємо активно розвивати ІКІС! Тож, далі буде…