Система видачі пенсійних посвідчень (паперових і електронних)
Фахівці компанії мають 20 річний досвід створення систем масового виготовлення та персоналізації документів в соціальній сфері.
Першим проектом ще в 2002 році була автоматизація виробничих процесів для Поліграфічного комбінату «Україна» з метою виробництва свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. За допомогою цього рішення було виготовлено мільйони таких свідоцтв. Крім того, даний проект став базою для створення загальнодержавного Реєстру застрахованих осіб.
В подальшому наші технологічні рішення розвивались відповідно до потреб системи соціального захисту та сучасних технологічних рішень.
Система виготовлення паперових пенсійних посвідчень – це система графічної персоналізації паперових бланків посвідчень, призначена для випуску у промислових об’ємах (мільйони штук) пенсійних посвідчень із зазначенням на них графічної інформації про власника – пенсіонера.
Система є частиною Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (ІКІС ПФУ), використовує спеціалізоване апаратне забезпечення (пристрої графічної персоналізації, сканери штрих-кодів тощо.
Основні функції, які виконує система виготовлення електронних пенсійних посвідчень:
- фізичне та програмне приймання паперових бланків посвідчень на виробництво
- взаємодія з іншими інформаційними системами для отримання даних для персоналізації та щодо виготовлених посвідчень
- графічна персоналізація за допомогою спеціалізованих принтерів
- контроль графічної частини персоналізованих пенсійних посвідчень
- сортування та пакування посвідчень для відправки до органів ПФУ
- фізичне та програмне відвантаження посвідчень для доставки до органів ПФУ
Всі пенсійні посвідчення в Україні, починаючи з 2004 року, виготовляються з використанням нашого програмного забезпечення.
Найбільш сучасним та високотехнологічним рішенням в сфері масового виробництва ідентифікаційних документів для громадян є система персоналізації електронних пенсійних посвідчень.
CARDSPRINT – автоматизована система графічної та електричної персоналізації пластикових карток з чіпом, призначена для випуску у промислових об’ємах (мільйони штук) платіжних карток, які одночасно є офіційними ідентифікаційними документами.
На даний час використовується для масового виготовлення електронних пенсійних посвідчень (ЕПП) на базі смарт-карт.
Такі посвідчення мають як графічну персональну інформацію про його власника (фото, ПІБ і т.п.), так і електронний чіп з контактним і безконтактним інтерфейсами. Чіп містить (в захищеному вигляді) дані про особу, а також засоби криптографічного захисту. Це дозволяє використовувати посвідчення як електронний засіб ідентифікації, а також для накладання кваліфікованого електронного підпису.
З іншого боку, цей офіційний документ також є повноцінною банківською платіжною карткою, на яку особі зараховується її пенсія.
Система призначена для автоматизації процесів, пов’язаних з соціальною (не банківською) графічною та електронною персоналізацією засобів ідентифікації фізичних осіб на базі пластикової картки з чіпом, а також інформаційної підтримки супутніх технологічних процесів обміну даними з суміжними організаціями, обліку та відвантаження продукції, захисту інформації.
Рішення побудоване з використанням сучасного рівня інформаційних та організаційних рішень, забезпечує обмін даними з іншими організаціями, використовує спеціалізоване апаратне забезпечення (пристрої персоналізації, рідери смарт-карт, сканери штрих-кодів, принтери стікерів тощо).
Забезпечується належний рівень захисту інформації.
Основні функції, які виконує система виготовлення електронних пенсійних посвідчень:
- обмін даними з персоналізатором банківських карток та ПФУ для отримання інформації для персоналізації
- фізичне та програмне приймання персоналізованих банківською частиною карток на виробництво
- графічна та електрична персоналізація за допомогою спеціальних принтерів
- контроль графічної та електричної частини персоналізованих пенсійних посвідчень
- сортування та пакування посвідчень для відправки у відділення банку, де здійснюється їх видача громадянам
- фізичне та програмне приймання пакетів з посвідченнями на склад
- фізичне та програмне відвантаження пакетів з посвідченнями для доставки у відділення банків
- обмін даними з персоналізатором банківських карток та ПФУ для передачі інформації по виготовленим посвідченням
На даний час виготовлено більше 1 млн. ЕПП.